Polonia Środa Wielkopolska - KS Sokół Kleczew 1-1 (0-1). 30. kolejka III Ligi - Grupa II

21 maja na Stadionie 700-lecia Srody Wielkopolskiej w Środzie Wielkopolskiej odbył się mecz 30. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Polonii Środa Wlkp. i KS Sokół Kleczew. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

21 maja  na Stadionie 700-lecia Srody Wielkopolskiej w Środzie Wielkopolskiej odbył się mecz  30. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Polonii Środa Wlkp.  i KS Sokół Kleczew. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Polonii Środa Wlkp. wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół KS Sokół Kleczew zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Polonii Środa Wlkp. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie Oliwer Matoszko zastąpił Roberta Rubacha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KS Sokół Kleczew w 39. minucie spotkania, gdy Miłosz Matuszewski zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Wojciechowi Pinczakowi z Polonii Środa Wlkp. Była to 43. minuta starcia.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 45. minucie, w jedenastce Polonii Środa Wlkp. za Filipa Michalaka wszedł Hubert Kazmierczak, a w drużynie KS Sokół Kleczew Mikołaj Zawistowski zmienił Krzysztofa Biegańskiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KS Sokół Kleczew.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta Rubacha z Polonii Środa Wlkp., a w 83. minucie Adriana Kaliszana z drużyny przeciwnej. Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Polonii Środa Wlkp.: Marcel Stelmaszyk, Maksymilian Pogonowski, na ich miejsce weszli: Krzysztof Maslanka, Kacper Nowak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krzysztofa Kołodzieja, Mateusza Molewskiego zajęli: Otoka Omasombo, Marcel Koziorowski. W doliczonym czasie gry wynik ustalił z rzutu karnego Kacper Nowak.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Wyraźna przewaga drużyny KS Sokół Kleczew nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy Polonii Środa Wlkp. dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Polonii Środa Wlkp. dokonała czterech zmian. Natomiast zespół KS Sokół Kleczew wykorzystał wszystkie zmiany.