Pogoń II Szczecin - MLKS Unia Janikowo 1-1 (0-1). 29. kolejka III Ligi - Grupa II

W pojedynku 29. kolejki III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 13 maja, drużyna Pogoń II Szczecin zremisowała z Unią Janikowo 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Boisko przy Akademii Pogoni Szczecin.

W  pojedynku 29. kolejki  III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 13 maja, drużyna Pogoń II Szczecin zremisowała  z Unią Janikowo  1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Boisko przy Akademii Pogoni Szczecin.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Unii Janikowo wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ernesta Hulisza z Unii Janikowo, a w 17. minucie Bartosza Ławę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Unii Janikowo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gracjan Goździk.

W 45. minucie Bartosz Ława został zastąpiony przez Błażeja Starzyckiego. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Pogoń II Szczecin : Jakub Lis, Kacper Smoliński, Kacper Lukasiak, a na ich miejsce weszli Bartosz Ława, Bartosz Ława, Bartosz Ława. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Unii Janikowo.

W 54. minucie w drużynie Unii Janikowo doszło do zmiany. Sebastian Ginter wszedł za Jedrzeja Kujawę. W tej samej minucie sędzia pokazał kartkę Bartłomiejowi Mrukowi, piłkarzowi Pogoń II Szczecin.

Jedenastka Unii Janikowo niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna Pogoń II Szczecin doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kacper Zaborski. W 64. minucie Olaf Korczakowski został zmieniony przez Bartosza Bonieckiego, co miało wzmocnić zespół Pogoń II Szczecin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Przemysława Kędziorę na Mikołaja Gabora oraz Damiana Ciechanowskiego na Adama Kujawskiego.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Kacprowi Smolińskiemu z Pogoń II Szczecin. Po chwili trener Unii Janikowo postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusza Roszaka wszedł Eryk Krysztopowicz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Unii Janikowo utrzymać remis. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Pogoń II Szczecin dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Pogoń II Szczecin wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Unii Janikowo w drugiej połowie dokonał czterech zmian.