Pogoń II Szczecin - Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce 2-1 (2-1). 2. kolejka III Ligi - Grupa II

W starciu 2. kolejki III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Pogoń II Szczecin zwyciężył z Nowymi Skalmierzycami 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Boisko przy Akademii Pogoni Szczecin.

W  starciu 2. kolejki  III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Pogoń II Szczecin zwyciężył  z Nowymi Skalmierzycami  2-1 (2-1). Mecz odbył się na Boisko przy Akademii Pogoni Szczecin.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Pogoń II Szczecin wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Pogoń II Szczecin otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Drygas.

Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Krzysztofowi Dymarskiemu z zespołu Nowych Skalmierzyc.

W 18. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kamil Drygas z Pogoń II Szczecin.

Piłkarze Nowych Skalmierzyc szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie wynik ustalił Krzysztof Dymarski.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Piotra Józefiaka z Nowych Skalmierzyc, a w 41. minucie Mariusza Fornalczyka z drużyny przeciwnej. W 45. minucie za Jakuba Pawlika wszedł Kacper Kalinski. W tej samej minucie w drużynie Nowych Skalmierzyc doszło do zmiany. Kacper Majerz wszedł za Jakuba Pawlika.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adama Majewskiego z Nowych Skalmierzyc, a w 67. minucie Kamila Drygasa z drużyny przeciwnej. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Nowych Skalmierzyc doszło do zmiany. Maciej Mikulski wszedł za Daniela Kaczmarka.

W tej samej minucie trener Pogoń II Szczecin postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kacpra Smolińskiego wszedł Wojciech Lisowski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Pogoń II Szczecin utrzymać prowadzenie. Adam Majewski z Nowych Skalmierzyc w 84. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 48. minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pogoń II Szczecin: Stanisławowi Wawrzynowiczowi w 89. i Wojciechowi Lisowskiemu w 90. minucie.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Drużyna Pogoń II Szczecin zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Pogoń II Szczecin w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna Pogoń II Szczecin w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Nowych Skalmierzyc wykorzystał wszystkie zmiany.