Olimpia Grudziądz - Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce 1-0 (1-0). 29. kolejka III Ligi - Grupa II

W spotkaniu 29. kolejki III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 13 maja, zespół Olimpii Grudziądz wygrał z Nowymi Skalmierzycami 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego obejrzało 303 widzów.

W  spotkaniu 29. kolejki  III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 13 maja, zespół Olimpii Grudziądz wygrał  z Nowymi Skalmierzycami  1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego obejrzało 303 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Olimpii Grudziądz wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Olimpii Grudziądz zdobył Michał Cywiński w 17. minucie.

W 45. minucie za Dawida Rączkę wszedł Kacper Majerz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olimpii Grudziądz.

Między 49. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nowych Skalmierzyc i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Karol Landowski został zmieniony przez Jakuba Nawrockiego, co miało wzmocnić drużynę Olimpii Grudziądz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krzysztofa Dymarskiego na Łukasza Grabowskiego.

W 66. minucie czerwoną kartkę obejrzał Filip Karmański, tym samym zespół Olimpii Grudziądz musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Między 76. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nowych Skalmierzyc i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Olimpii Grudziądz dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Olimpii Grudziądz w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Nowych Skalmierzyc wymienił czterech graczy.