Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz 0-4 (0-1). 3. kolejka III Ligi - Grupa II

17 sierpnia na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbył się mecz 3. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Nowych Skalmierzyc i Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zawiszy Bydgoszcz 4-0.

17 sierpnia  na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbył się mecz  3. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Nowych Skalmierzyc  i Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zawiszy Bydgoszcz 4-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Zawiszy Bydgoszcz wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie Mateusz Nogaj zastąpił Macieja Mikulskiego.

W 34. minucie sędzia przyznał kartkę Marcinowi Lisowi z drużyny Nowych Skalmierzyc.

Adam Paliwoda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zawiszy Bydgoszcz, zdobywając bramkę w 35. minucie meczu. W 45. minucie arbiter ukarał kartką Wojciecha Mielcarka, piłkarza Zawiszy Bydgoszcz.

W tej samej minucie w zespole Nowych Skalmierzyc doszło do zmiany. Grzegorz Wachowiak wszedł za Marcina Lisa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Zawiszy Bydgoszcz.

Między 49. a 52. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nowych Skalmierzyc i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Nowych Skalmierzyc ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Zawiszy Bydgoszcz, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Piotr Okuniewicz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zawiszy Bydgoszcz w 55. minucie spotkania, gdy Mateusz Oczkowski zdobył trzecią bramkę. Między 56. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz: Wojciech Mielcarek, Jan Chachuła, Piotr Okuniewicz, Maciej Koziara, Sebastian Rugowski, na ich miejsce weszli: Medard Dahms, Kamil Żylski, Stanisław Wędzelewski, Gabriel Palito, Alan Serwach. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Kaczmarka, Kamila Zadki, Krystiana Szczepaniaka zajęli: Łukasz Grabowski, Marcel Karolak, Jakub Goliński.

Między 59. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nowych Skalmierzyc i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Medard Dahms.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Drużyna Zawiszy Bydgoszcz zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Nowych Skalmierzyc. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.