Nowe Skalmierzyce - Kotwica Kołobrzeg 0-2 (0-1). 30. kolejka III Ligi - Grupa II

W meczu 30. kolejki III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 21 maja, zespół Nowych Skalmierzyc przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach.

W  meczu 30. kolejki  III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 21 maja, zespół Nowych Skalmierzyc przegrał  z Kotwicą Kołobrzeg  0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach.

Od pierwszych minut drużyna Kotwicy Kołobrzeg zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Nowych Skalmierzyc była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg w 23. minucie spotkania, gdy Paweł Łysiak strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Leszkowi Jagodzińskiemu z Kotwicy Kołobrzeg. Była to 30. minuta pojedynku. W 45. minucie Dawid Rączka został zastąpiony przez Krzysztofa Dymarskiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kotwicy Kołobrzeg.

Paweł Łysiak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kotwicy Kołobrzeg, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Nowych Skalmierzyc: Dawid Kuczyński, Kamil Zadka, a na ich miejsce weszli Filip Szewczyk, Filip Szewczyk.

W samej końcówce pojedynku sędzia przyznał kartkę Dawidowi Kuczyńskiemu z jedenastki Nowych Skalmierzyc. Chwilę później trener Kotwicy Kołobrzeg postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Leszka Jagodzińskiego wszedł Kamil Bartoś, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kotwicy Kołobrzeg utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Wyjątkowa nieporadność napastników Nowych Skalmierzyc była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Kotwicy Kołobrzeg zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.