KS Stolem Gniewino - Zawisza Bydgoszcz 1-1 (0-1). 30. kolejka III Ligi - Grupa II

21 maja na Stadionie w Gniewinie odbył się mecz 30. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Stolemu Gniewino i Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

21 maja  na Stadionie w Gniewinie odbył się mecz  30. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Stolemu Gniewino  i Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Zawiszy Bydgoszcz wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Zawiszy Bydgoszcz nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Mateusz Oczkowski dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zawisza Bydgoszcz: Cyprianowi Maciejewskiemu w 27. i Korneliuszowi Sochaniowi w 34. minucie. Cyprian Maciejewski z Zawiszy Bydgoszcz w 43. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 27. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zawiszy Bydgoszcz.

Drugą połowę zespół Zawiszy Bydgoszcz rozpoczął w zmienionym składzie, za Korneliusza Sochania, Tomasza Żylińskiego weszli Stanisław Wędzelewski, Wojciech Mielcarek.

Drużyna Stolemu Gniewino nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Kamil Patelczyk.

W następstwie utraty bramki trener Zawiszy Bydgoszcz postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Jana Chachułę i na pole gry wprowadził napastnika Oskara Fursta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie Piotr Okuniewicz został zmieniony przez Roberta Tunkiewicza. W 71. minucie Maciej Koziara został zmieniony przez Ariela Jastrzembskiego, co miało wzmocnić zespół Zawiszy Bydgoszcz. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcina Jeżowskiego na Krystiana Patoka w 83. minucie.

Między 72. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Stolemu Gniewino oraz dwie drużynie przeciwnej. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maciej Koziara osłabiając tym samym drużynę Zawiszy Bydgoszcz. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz dwie czerwone zawodnikom Zawiszy Bydgoszcz, natomiast piłkarzom Stolemu Gniewino pokazał dwie żółte.

Zespół Stolemu Gniewino w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna Zawiszy Bydgoszcz w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.