KS Sokół Kleczew - Unia Janikowo 4-1 (3-1). 1. kolejka III Ligi - Grupa II

W meczu 1. kolejki III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka KS Sokół Kleczew wygrała z Unią Janikowo 4-1 (3-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Kleczewie.

W  meczu 1. kolejki  III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka KS Sokół Kleczew wygrała  z Unią Janikowo  4-1 (3-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Kleczewie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół KS Sokół Kleczew wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartką został ukarany Jan Andrzejewski, piłkarz KS Sokół Kleczew.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Unii Janikowo w 17. minucie spotkania, gdy Eryk Marszał zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna KS Sokół Kleczew otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Andrzejewski.

W 26. minucie kartkę dostał Przemysław Jurków z zespołu KS Sokół Kleczew.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 30. minucie Przemysław Jurków dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zespół Unii Janikowo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna KS Sokół Kleczew, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył ponownie na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Jan Andrzejewski.

W 47. minucie Gracjan Szpucha został zastąpiony przez Dawida Zaborowskiego. Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy KS Sokół Kleczew: Przemysław Jurków, Fabian Grzelka, Lukasz Bogajewski, na ich miejsce weszli: Arkadiusz Wolniewicz, Adrian Ratajczyk, Emanuel Mikołajczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcina Webera, Adama Kujawskiego, Miłosza Matuszewskiego zajęli: Mateusz Zielecki, Camilo Villarreal, Jakub Kieliszewski.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Eryk Marszał z Unii Janikowo. Była to 88. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Emanuel Mikołajczyk.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Jedenastka KS Sokół Kleczew zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom KS Sokół Kleczew, a zawodnikom Unii Janikowo przyznał jedną.

Jedenastka KS Sokół Kleczew w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Unii Janikowo w drugiej połowie wymienił czterech graczy.