KS Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 2-1 (1-0). 30. kolejka III Ligi - Grupa II

W meczu 30. kolejki III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 22 maja, zespół Błękitnych Stargard zwyciężył z Pogoń II Szczecin 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Stargardzie.

W  meczu 30. kolejki  III Ligi - Grupa II, który rozegrany został 22 maja, zespół Błękitnych Stargard zwyciężył  z Pogoń II Szczecin  2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Stargardzie.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Maciejowi Liśkiewiczowi z zespołu Błękitnych Stargard.

Nagle piłkarze Błękitnych Stargard nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Rajch.

W 20. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Maciej Liśkiewicz z zespołu Błękitnych Stargard i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w czwartej minucie. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kornela Seniuka, piłkarza Błękitnych Stargard. W 45. minucie Kornel Seniuk zastąpił Adriana Kwiatkowskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Błękitnych Stargard.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Fabian Pach.

Niedługo po stracie gola zespół Błękitnych Stargard ponownie objął prowadzenie. W 52. minucie wynik ustalił Adrian Kwiatkowski.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Fabian Pach, zawodnik Pogoń II Szczecin. Trener Pogoń II Szczecin postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Oskara Kalenika i na pole gry wprowadził napastnika Szymona Cybulskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Pogoń II Szczecin doszło do zmiany. Matuesz Bąk wszedł za Fabiana Pacha.

Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Błękitnych Stargard oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Przewaga zespołu Pogoń II Szczecin w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Błękitnych Stargard, natomiast zawodnikom Pogoń II Szczecin pokazał trzy żółte.

Zespół Błękitnych Stargard wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Pogoń II Szczecin w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.