KS Błękitni Stargard - MLKS Unia Janikowo 1-2 (0-0). 31. kolejka III Ligi - Grupa II

28 maja na Stadionie Miejskim w Stargardzie odbył się mecz 31. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Błękitnych Stargard i Unii Janikowo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Unii Janikowo 2-1.

28 maja  na Stadionie Miejskim w Stargardzie odbył się mecz  31. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Błękitnych Stargard  i Unii Janikowo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Unii Janikowo 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Unii Janikowo wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patryka Urbańskiego z Unii Janikowo, a w 41. minucie Konrada Prawuckiego z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie Kornel Seniuk został zmieniony przez Mateusza Frankowskiego. Trener Błękitnych Stargard postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jakuba Stawskiego i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Kwiatkowskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Maciejowi Mysiakowi z Unii Janikowo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Błękitnych Stargard w 65. minucie spotkania, gdy Konrad Prawucki zdobył pierwszą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Adrian Kwiatkowski, piłkarz Błękitnych Stargard.

W 67. minucie w jedenastce Unii Janikowo doszło do zmiany. Mariusz Kryszak wszedł za Eryka Krysztopowicza.

Zawodnicy Unii Janikowo nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 71. minucie Przemysław Kędziora wyrównał wynik meczu.

W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Grzegorz Tarasewicz, piłkarz Błękitnych Stargard.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Przemysław Kędziora z Unii Janikowo. W tej samej minucie trener Unii Janikowo postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Przemysława Kędziorę wszedł Aleksander Kowalski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Unii Janikowo utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Unii Janikowo udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w drużynie Unii Janikowo doszło do zmiany. Sebastian Graczyk wszedł za Przemysława Kędziorę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Błękitnych Stargard. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Unii Janikowo dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Błękitnych Stargard w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Unii Janikowo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.