KP Starogard Gdański - SKS Unia Swarzędz 1-1 (0-0). 2. kolejka III Ligi - Grupa II

W starciu 2. kolejki III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna KP Starogard Gdański zremisowała z Unią Swarzędz 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdanskim.

W  starciu 2. kolejki  III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna KP Starogard Gdański zremisowała  z Unią Swarzędz  1-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdanskim.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Unii Swarzędz wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 38. minucie Stanislaw Jarysz zastąpił Mateusza Maluskiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Damianowi Ciechanowskiemu z KP Starogard Gdański. Była to 45. minuta pojedynku. W 45. minucie w zespole KP Starogard Gdański doszło do zmiany. Piotr Stępień wszedł za Przemysława Brzeziańskiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener KP Starogard Gdański postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Kamila Banaczka i na pole gry wprowadził napastnika Joao Criciumę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Chwilę później trener Unii Swarzędz postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Marcina Szeibego. Na boisko wszedł Kamil Kanior, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Marcin Szeibe został zmieniony przez Tomasza Neumanna, co miało wzmocnić zespół Unii Swarzędz. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Grzegorza Ochwata na Konrada Kleinschmidta w 76. minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jakuba Czaplińskiego, zawodnika Unii Swarzędz.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę KP Starogard Gdański w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie Joao Criciuma dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna Unii Swarzędz wyrównała wynik meczu. W 84. minucie wynik ustalił Filip Soboń.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Piotrowi Stępniowi z jedenastki KP Starogard Gdański. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom KP Starogard Gdański, a zawodnikom Unii Swarzędz przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.