Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce - KP Starogard Gdański 1-1 (1-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa II

6 sierpnia na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbył się mecz 1. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Nowych Skalmierzyc i KP Starogard Gdański. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

6 sierpnia  na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbył się mecz  1. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Nowych Skalmierzyc  i KP Starogard Gdański. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nowe Skalmierzyce: Łukaszowi Grabowskiemu w 4. i Jakubowi Pawlikowi w 18. minucie.

W tym czasie piłkarze Nowych Skalmierzyc nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Kaczmarek.

W 34. minucie żółtą kartkę obejrzał Kacper Pinkowski z Nowych Skalmierzyc. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kacper Pinkowski osłabiając drużynę Nowych Skalmierzyc. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 34. minucie. W 45. minucie Daniel Kaczmarek został zastąpiony przez Kacpra Majerza.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Nowych Skalmierzyc: Kacper Kalinski, Krzysztof Dymarski, a na ich miejsce weszli Daniel Kaczmarek, Daniel Kaczmarek. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nowych Skalmierzyc.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Jakub Jasiński, piłkarz KP Starogard Gdański.

Zawodnicy KP Starogard Gdański w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie wynik ustalił Przemysław Brzeziański.

W 64. minucie w zespole KP Starogard Gdański doszło do zmiany. Miłosz Manuszewski wszedł za Serhiego Napolova. Trener KP Starogard Gdański postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jakuba Jasińskiego i na pole gry wprowadził napastnika Konrada Kleinschmidta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po chwili trener Nowych Skalmierzyc postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kamila Zadkę wszedł Grzegorz Wachowiak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Nowych Skalmierzyc utrzymać remis.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom KP Starogard Gdański i dwie drużynie przeciwnej. W 82. minucie w drużynie KP Starogard Gdański doszło do zmiany. Łukasz Kowalczyk wszedł za Przemysława Brzeziańskiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Nowych Skalmierzyc otrzymali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół Nowych Skalmierzyc dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna KP Starogard Gdański w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.