Jarocinski Klub Sportowy Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 0-2 (0-0). 1. kolejka III Ligi - Grupa II

6 sierpnia na Stadionie Miejskim w Jarocinie odbyło się spotkanie 1. kolejki III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Jaroty Jarocin i Pogoń II Szczecin. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoń II Szczecin 2-0.

6 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Jarocinie odbyło się spotkanie  1. kolejki  III Ligi - Grupa II pomiędzy drużynami Jaroty Jarocin  i Pogoń II Szczecin. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoń II Szczecin 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Pogoń II Szczecin wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Pogoń II Szczecin zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Jaroty Jarocin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie Szymon Cybulski został zastąpiony przez Yadegara Rostamiego.

Między 36. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Jaroty Jarocin i jedną drużynie przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce Pogoń II Szczecin doszło do zmiany. Oskar Kalenik wszedł za Olafa Korczakowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Pogoń II Szczecin w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Yadegar Rostami.

Między 63. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Jaroty Jarocin.

Jedenastka Jaroty Jarocin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Pogoń II Szczecin, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Kacper Zaborski.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Pogoń II Szczecin: Dawid Rezaeian, Bartosz Krzysztofek, a na ich miejsce weszli Fabian Pach, Fabian Pach. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Pogoń II Szczecin. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Wyjątkowa nieporadność napastników Jaroty Jarocin była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Pogoń II Szczecin zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dwa celne strzały.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Jaroty Jarocin w pierwszej połowie, w drugiej także trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedenastka Jaroty Jarocin w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Pogoń II Szczecin dokonała pięciu zmian.