GKS Przodkowo - Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce 0-1 (0-0). 31. kolejka III Ligi - Grupa II

W starciu 31. kolejki III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 28 maja, zespół GKS-u Przodkowo przegrał z Nowymi Skalmierzycami 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Przodkowie.

W  starciu 31. kolejki  III Ligi - Grupa II, które rozegrane zostało 28 maja, zespół GKS-u Przodkowo przegrał  z Nowymi Skalmierzycami  0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Przodkowie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Nowych Skalmierzyc wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Miloszowi Waszczukowi, piłkarzowi GKS-u Przodkowo.

W 56. minucie Milosz Waszczuk zastąpił Volodymyra Kuchera.

Daniel Kaczmarek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nowych Skalmierzyc, zdobywając bramkę w 59. minucie spotkania. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Przemysława Żukowskiego z GKS-u Przodkowo, a w 79. minucie Daniela Kaczmarka z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Nowych Skalmierzyc postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Kaczmarka wszedł Łukasz Grabowski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nowych Skalmierzyc utrzymać prowadzenie. W 86. minucie w drużynie Nowych Skalmierzyc doszło do zmiany. Krzysztof Dymarski wszedł za Kacpra Pinkowskiego. W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Krzysztof Iwanowski z GKS-u Przodkowo oraz Adam Wasiluk z zespołu Nowych Skalmierzyc.

Przewaga jedenastki GKS-u Przodkowo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy GKS-u Przodkowo otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna GKS-u Przodkowo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Nowych Skalmierzyc w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.