28. kolejka 2. ligi: Stal Stalowa Wola - GKS Bełchatów 1-0 (0-0)

W meczu 28. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Stali zwyciężyła z GKS-em Bełchatów 1-0 (0-0).

M. Mistrzyk 82'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie za Przemysława Zdybowicza wszedł Bartosz Biel. W 72. minucie Łukasz Pietras został zmieniony przez Michała Trąbkę, a za Roberta Dadoka wszedł na boisko Sebastian Łętocha, co miało wzmocnić jedenastkę ”Stalówki”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Émile'a Thiakane'a na Huberta Tylca.

W 77. minucie kartkę dostał Émile Thiakane, piłkarz gości.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Michał Mistrzyk dla drużyny Stali. Bramka padła w tej samej minucie. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Szymonowi Jaroszowi z jedenastki gospodarzy.

W 87. minucie Paweł Czajkowski został zmieniony przez Artura Golańskiego, co miało wzmocnić zespół GKS-u Bełchatów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Mistrzyka na Michała Kitlińskiego.

Mikołaj Grzelak
85′ Szymon Jarosz
Paweł Czajkowski22′
 82′ Michał Mistrzyk
Marcin Ryszka
Piotr Mroziński
Émile Laurent Diokel Thiakane77′
28′ Łukasz Pietras
Patryk Mularczyk
Przemysław Stelmach
Przemysław Zdybowicz

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 kwietnia zespół GKS-u Bełchatów rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie WKS Gryf Wejherowo. Tego samego dnia Olimpia Grudziądz będzie gościć jedenastkę ”Stalówki”.