28. kolejka 2. ligi: CWKS Resovia - Radomiak 1-0 (1-0)

13 kwietnia w Rzeszowie odbył się pojedynek 28. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Resovii i Radomiaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Resovii 1-0.

B. Buczek 45'

Jedenastka Radomiaka bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Radomiaka zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 21. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Bartlomiej Buczek dla jedenastki Resovii. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Michała Grudniewskiego, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Resovii.

Drugą połowę jedenastka Radomiaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunona wszedł Dominik Sokół. W 56. minucie Michał Grudniewski został zmieniony przez Dawida Jabłońskiego.

Od 63. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Resovii i jedną drużynie przeciwnej. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Resovii: Szymon Kaliniec, Bartlomiej Buczek, Michal Ogrodnik, Szymon Hajduk, na ich miejsce weszli: Matthew Świechowski, Paweł Hass, Radoslaw Adamski, Szymon Feret. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dawida Jabłońskiego, Jakuba Wawszczyka zajęli: Jakub Rolinc, Patryk Winsztal. W drugiej połowie nie padły gole.

Radomiak
44′ Wojciech Daniel
Jakub Wawszczyk
90′ Dariusz Frankiewicz
Adam Banasiak
Szymon Kaliniec
Michał Kaput
Michal Ogrodnik
Rafał Makowski39′
 45′ (k.) Bartlomiej Buczek
Bruno Ricardo Rocha da Luz21′
Szymon Hajduk
Patryk Mikita44′
90′ Karol Twardowski
Leândro Rossi Pereira

Sędzia w pierwszej połowie przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Radomiaka, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Resovii będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie KS SKRA Częstochowa. Tego samego dnia Toruński Klub Piłkarski Elana zagra z jedenastką Radomiaka na jej terenie.