27. kolejka 2. ligi: GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 3-0 (0-0)

W meczu 27. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół GKS-u Bełchatów zwyciężył ze Zniczem 3-0 (0-0).

B. Biel 61'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Patryk Mularczyk. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom GKS Bełchatów: Bartłomiejowi Bartosiakowi w 21. i Marcinowi Grolikowi w 24. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie za Bartłomieja Bartosiaka wszedł Bartosz Biel. W 59. minucie kartką został ukarany Adrian Rybak, zawodnik Znicza.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół GKS-u Bełchatów, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Marcin Grolik.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Bełchatów w 61. minucie spotkania, gdy Bartosz Biel strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Między 64. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Znicza: Marcin Smoliński, Maciej Machalski, Paweł Tarnowski, Dariusz Zjawiński, na ich miejsce weszli: Arkadiusz Pyrka, Przemysław Kocot, Patryk Kubicki, Bartlomiej Faliszewski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Przemysława Zdybowicza, Émile'a Thiakane'a, Patryka Mularczyka zajęli: Artur Golański, Wiktor Putin, Mateusz Stolarczyk. W 69. minucie kartkę otrzymał Paweł Tarnowski z zespołu gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Piotr Misztal
 60′ 24′ Marcin Grolik
Patryk Czarnowski
21′ Bartłomiej Bartosiak
Marcin Smoliński
 10′ Patryk Mularczyk
Paweł Tarnowski69′
Przemysław Zdybowicz
Dariusz Zjawiński

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Znicza rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Olimpia Grudziądz. Natomiast w sobotę Stal Stalowa Wola będzie gościć jedenastkę GKS-u Bełchatów.