21. kolejka 2. ligi: CWKS Resovia - Energetyk ROW Rybnik 0-1 (0-0)

W spotkaniu 21. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół Resovii przegrał z ROW-em Rybnik 0-1 (0-0).

21. kolejka Polska - 2. liga
2019-04-03 16:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Henryka Reymana | Arbiter: D. Gawęcki
CWKS Resovia
Energetyk ROW Rybnik
0
1
M. Bojdys 54'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna ROW-u Rybnik przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Resovii zajmując ósmą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki ROW-u Rybnik.

Od pierwszych minut zespół ROW-u Rybnik zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Bartoszowi Giełażynowi z ROW-u Rybnik.

Jedyną bramkę meczu dla ROW-u Rybnik zdobył Michal Bojdys w 54. minucie. W 62. minucie Michal Ogrodnik został zmieniony przez Radoslawa Adamskiego.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Resovii: Przemysław Pyrdek, Szymon Kaliniec, Mateusz Geniec, na ich miejsce weszli: Bartlomiej Buczek, Konrad Domoń, Szymon Feret. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michala Rostkowskiego, Bartosza Giełażyna, Krzysztofa Kocha zajęli: Bartosz Kunat, Kamil Spratek, Bartłomiej Polok. Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom ROW-u Rybnik i jedną drużynie przeciwnej.