18. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 1-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 10 kwietnia, jedenastka Olimpii Elbląg zremisowała z Widzewem 1-1 (0-0).

R. Wolsztyński 83'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 15. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Olimpii Elbląg i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Damain Szuprytowski został zastąpiony przez Oleksiego Pytulyaka.

Tymczasem to piłkarze Olimpii Elbląg otworzyli wynik. W 73. minucie bramkę zdobył Jakub Bojas. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Widzewa w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Rafał Wolsztyński.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Widzewa za Macieja Kazimierowicza wszedł Dario Krišto, a w zespole Olimpii Elbląg Michał Fidziukiewicz zmienił Cezarego Demianiuka. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Sebastian Zieleniecki, piłkarz gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daniel Tanżyna
12′ Kacper Korkliniewski
Łukasz Turzyniecki
Tomasz Lewandowski
Sebastian Zieleniecki90′
Kamil Wenger
Przemyslaw Banaszak
7′ Michał Kuczałek
Kohei Kato
Damain Szuprytowski
Maciej Kazimierowicz
 73′ Jakub Bojas
Daniel Mąka
Michał Fidziukiewicz
Mateusz Michalski15′
Krzysztof Zaremba
Adam Radwański

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół Widzewa w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Olimpii Elbląg będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Rozwój Katowice. Natomiast w niedzielę Pogoń Siedlce zagra z zespołem Widzewa na jego terenie.