GKS Leśnik Manowo - OKS Jeziorak Załom 4-5 (0-0). 31. kolejka IV ligi zach. - pom.

14 maja odbyło się spotkanie 31. kolejki IV ligi zach. - pom. pomiędzy drużynami GKS Leśnik Manowo i Jezioraka Załom. Mecz zakończył się zwycięstwem Jezioraka Załom 5-4.

14 maja  odbyło się spotkanie  31. kolejki  IV ligi zach. - pom. pomiędzy drużynami GKS Leśnik Manowo  i Jezioraka Załom. Mecz zakończył się zwycięstwem Jezioraka Załom 5-4.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna GKS Leśnik Manowo wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Krystian Panek z zespołu Jezioraka Załom.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Jezioraka Załom otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Dawid Kapczynski.

W 12. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Aleksandrowi Szulcowi, zawodnikowi GKS Leśnik Manowo.

Drużyna GKS Leśnik Manowo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie Paweł Rakowski wyrównał wynik meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Czaja.

Między 21. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom GKS Leśnik Manowo i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Jezioraka Załom ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół GKS Leśnik Manowo, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie wynik na 3-1 podwyższył Łukasz Szymański.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Wekwertha, piłkarza Jezioraka Załom.

Michał Kochanowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jezioraka Załom, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie pojedynku. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Jacek Chodorowski z Jezioraka Załom.

Zawodnicy Jezioraka Załom nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył Krystian Panek.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS Leśnik Manowo w 50. minucie spotkania, gdy Jakub Janasik strzelił czwartego gola. W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Nikodemowi Pyrkowi z drużyny Jezioraka Załom.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Jezioraka Załom przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Patryk Gawinski.

Zawodnicy GKS Leśnik Manowo szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie Łukasz Szymański ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 5-4.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Dawid Kapczynski, piłkarz Jezioraka Załom. W 80. minucie czerwone kartki dostali: Jakub Rapita (po drugiej żółtej), Łukasz Szymański z GKS Leśnik Manowo. W doliczonym czasie gry arbiter przyznał żółtą kartkę Adamowi Kanigowskiemu z Jezioraka Załom.

Drużynie GKS Leśnik Manowo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Jezioraka Załom.

Zawodnicy GKS Leśnik Manowo otrzymali w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy siedem żółtych.

Drużyna GKS Leśnik Manowo nie skorzystała ze zmian. Zespół Jezioraka Załom także nie skorzystał ze zmian.