GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - Korona Piaski 1-0 (1-0). 1. kolejka IV ligi wielkopolskiej

W spotkaniu 1. kolejki IV ligi wielkopolskiej, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Tarnovii T. Podgórne wygrała z Koroną Piaski 1-0 (1-0).

W  spotkaniu 1. kolejki  IV ligi wielkopolskiej, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Tarnovii T. Podgórne wygrała  z Koroną Piaski  1-0 (1-0).

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Korony Piaski wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tarnovii T. Podgórne w piątej minucie spotkania, gdy Marcin Łażewski zdobył pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Korona Piaski: Jakubowi Rerakowi w 19. i Dawidowi Cubalowi w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tarnovii T. Podgórne.

Od 62. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tarnovii T. Podgórne oraz dwie drużynie przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Igor Skowron z drużyny Korony Piaski i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 67. minucie.

W doliczonej piątej minucie pojedynku żółtymi kartkami zostali ukarani Maksymilian Szwak z Tarnovii T. Podgórne i Piotr Sarbinowski z zespołu Korony Piaski. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Tarnovii T. Podgórne zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Korony Piaski dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Tarnovii T. Podgórne nie skorzystała ze zmian. Zespół Korony Piaski również nie skorzystał ze zmian.