Sparta Kazimierza Wielka - GKS Nowiny (Sitkówka-Nowiny) 1-5 (1-2). 28. kolejka IV ligi świętok.

W meczu 28. kolejki IV ligi świętok., który rozegrany został 15 maja, jedenastka Kazimierza Wielkiej przegrała wysoko z GKS-em Nowiny 1-5 (1-2).

W  meczu 28. kolejki  IV ligi świętok., który rozegrany został 15 maja, jedenastka Kazimierza Wielkiej przegrała wysoko  z GKS-em Nowiny  1-5 (1-2).

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół GKS-u Nowiny wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Nowiny w drugiej minucie spotkania, gdy Bartosz Papka zdobył pierwszą bramkę.

W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Kamilowi Klodzie z zespołu Kazimierza Wielkiej.

Mariusz Adamczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kazimierza Wielkiej, strzelając gola w 31. minucie spotkania.

Piłkarze GKS-u Nowiny szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-2 strzelił ponownie w 35. minucie Bartosz Papka.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Adriana Morsztyna, zawodnika Kazimierza Wielkiej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drużyna Kazimierza Wielkiej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka GKS-u Nowiny, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie Bartosz Papka hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 1-3.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Maksym Petelicki z GKS-u Nowiny.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Gardynik.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Szczepan Krzeszowski, piłkarz GKS-u Nowiny.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie wynik ustalił Jakub Olearczyk.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Kazimierza Wielkiej nie skorzystała ze zmian. Zespół GKS-u Nowiny także nie skorzystał ze zmian.