MKS Pogoń 1945 Staszów - Spartakus Aureus Daleszyce 1-2 (0-1). 2. kolejka IV ligi świętok.

17 sierpnia odbył się pojedynek 2. kolejki IV ligi świętok. pomiędzy drużynami Pogoń Staszów i Spartakusu Daleszyce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartakusu Daleszyce 2-1.

17 sierpnia  odbył się pojedynek  2. kolejki  IV ligi świętok. pomiędzy drużynami Pogoń Staszów  i Spartakusu Daleszyce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartakusu Daleszyce 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Spartakusu Daleszyce wygrał aż osiem razy, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kacper Dereń z Pogoń Staszów. Była to 10. minuta starcia.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Spartakusu Daleszyce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Grzela.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartakusu Daleszyce.

Między 47. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Spartakusu Daleszyce i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Pogoń Staszów nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie gola wyrównującego strzelił Mateusz Wawrylak.

Piłkarze Spartakusu Daleszyce szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie wynik ustalił Kacper Chudecki.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Spartakusu Daleszyce i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Pogoń Staszów, a piłkarzom Spartakusu Daleszyce pokazał cztery.

Drużyna Pogoń Staszów nie skorzystała ze zmian. Jedenastka Spartakusu Daleszyce również nie skorzystała ze zmian.