MKS Pogoń 1945 Staszów - MKS Neptun Końskie 1-3 (0-0). 28. kolejka IV ligi świętok.

14 maja odbył się mecz 28. kolejki IV ligi świętok. pomiędzy drużynami Pogoń Staszów i Neptunu Końskie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Neptunu Końskie 3-1.

14 maja  odbył się mecz  28. kolejki  IV ligi świętok. pomiędzy drużynami Pogoń Staszów  i Neptunu Końskie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Neptunu Końskie 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Neptunu Końskie wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut drużyna Neptunu Końskie zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Pogoń Staszów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Patryk Kwiecien wywołał eksplozję radości wśród kibiców Neptunu Końskie, strzelając gola w 50. minucie starcia. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Alanowi Piskorzowi z Pogoń Staszów. Była to 52. minuta spotkania.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Neptunu Końskie żadną kartką, natomiast zawodnikom Pogoń Staszów przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Pogoń Staszów nie skorzystała ze zmian. Drużyna Neptunu Końskie także nie skorzystała ze zmian.