AKS 1947 Busko Zdrój - MKS Wierna Małogoszcz 2-1 (2-0). 29. kolejka IV ligi świętok.

22 maja odbyło się starcie 29. kolejki IV ligi świętok. pomiędzy drużynami AKS-u 1947 Busko Zdrój i Wiernej Małogoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AKS-u 1947 Busko Zdrój 2-1.

22 maja  odbyło się starcie  29. kolejki  IV ligi świętok. pomiędzy drużynami AKS-u 1947 Busko Zdrój  i Wiernej Małogoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AKS-u 1947 Busko Zdrój 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Wiernej Małogoszcz wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Wiernej Małogoszcz zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AKS-u 1947 Busko Zdrój była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AKS-u 1947 Busko Zdrój otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Dorian Buczek.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Wierna Małogoszcz: Wiktorowi Sobonowi w 28. i Arturowi Łacie w 31. minucie.

Zespół Wiernej Małogoszcz ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AKS-u 1947 Busko Zdrój, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Dorian Buczek ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

W 35. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artur Łata z drużyny Wiernej Małogoszcz i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Marcel Motyl z zespołu AKS-u 1947 Busko Zdrój. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 75. minucie żółtą kartkę dostał Michal Bogacki, piłkarz AKS-u 1947 Busko Zdrój.

Zawodnicy Wiernej Małogoszcz w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Mateusz Rejowski.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcinowi Wronskiemu i Mateuszowi Zacharskiemu. Zespołowi Wiernej Małogoszcz zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny AKS-u 1947 Busko Zdrój.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Wiernej Małogoszcz, natomiast zawodnikom AKS-u 1947 Busko Zdrój pokazał trzy żółte.

Zespół AKS-u 1947 Busko Zdrój nie skorzystał ze zmian. Drużyna Wiernej Małogoszcz również nie skorzystała ze zmian.