Unia Racibórz - Miejski Klub Sportowy Lędziny 3-1 (0-0). 1. kolejka IV ligi śląskiej II

13 sierpnia odbyło się spotkanie 1. kolejki IV ligi śląskiej II pomiędzy drużynami Unii Racibórz i MKS-u Lędziny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Unii Racibórz 3-1.

13 sierpnia  odbyło się spotkanie  1. kolejki  IV ligi śląskiej II pomiędzy drużynami Unii Racibórz  i MKS-u Lędziny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Unii Racibórz 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Unii Racibórz wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Unii Racibórz w 17. minucie spotkania, gdy Dawid Migus strzelił pierwszego gola.

Od 28. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Unii Racibórz i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-0.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patryka Golego z Unii Racibórz, a w 77. minucie Mateusza Sliwę z drużyny przeciwnej.

Marcin Oslizlok wywołał eksplozję radości wśród kibiców Unii Racibórz, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie meczu.

Zawodnicy MKS-u Lędziny szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie bramkę kontaktową zdobył Dawid Pultorak.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Marek Todorski z MKS-u Lędziny.

Drużyna MKS-u Lędziny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Unii Racibórz, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie Marcin Oslizlok ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mateusz Sliwa z MKS-u Lędziny i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 77. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Unii Racibórz w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Unii Racibórz nie skorzystał ze zmian. Drużyna MKS-u Lędziny także nie skorzystała ze zmian.