GKS Unia Rędziny - Klub Sportowy Unia Dąbrowa Górnicza 0-2 (0-0). 3. kolejka IV ligi śląskiej I

17 sierpnia odbyło się spotkanie 3. kolejki IV ligi śląskiej I pomiędzy drużynami Unii Rędziny i Unii Dąbrowa Gór. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Unii Dąbrowa Gór. 2-0.

17 sierpnia  odbyło się spotkanie  3. kolejki  IV ligi śląskiej I pomiędzy drużynami Unii Rędziny  i Unii Dąbrowa Gór. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Unii Dąbrowa Gór. 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Unii Dąbrowa Gór. wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Unii Dąbrowa Gór. zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Unii Rędziny była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie kartkę dostał Marcel Nurek, zawodnik Unii Rędziny.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Unii Dąbrowa Gór. w 67. minucie spotkania, gdy Marcin Mączka zdobył pierwszą bramkę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na trzy minuty przed zakończeniem meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jozefowi Misztalowi i Szymonowi Kowalczykowi.

Jedenastka Unii Rędziny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Unii Dąbrowa Gór., strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik ustalił Patryk Kiwior.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Zawodnicy Unii Rędziny dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Unii Rędziny nie skorzystał ze zmian. Jedenastka Unii Dąbrowa Gór. także nie skorzystała ze zmian.