MKS Czarni Pruszcz Gdański - MLKS Borowiak Czersk 1-2 (0-0). 1. kolejka IV ligi pomorskiej

6 sierpnia odbył się pojedynek 1. kolejki IV ligi pomorskiej pomiędzy drużynami Czarnych Pruszcz i Borowiaka Czersk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borowiaka Czersk 2-1.

6 sierpnia  odbył się pojedynek  1. kolejki  IV ligi pomorskiej pomiędzy drużynami Czarnych Pruszcz  i Borowiaka Czersk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borowiaka Czersk 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Borowiaka Czersk wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borowiaka Czersk w 13. minucie spotkania, gdy Patryk Duda zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy Czarnych Pruszcz odpowiedzieli strzeleniem gola. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Malinowski.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dariusz Nowaczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borowiaka Czersk, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Borowiak Czersk: Mateuszowi Markowskiemu w 65. i Krzysztofowi Cysewskiemu w 75. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Czarnych Pruszcz żadną kartką, natomiast zawodnikom Borowiaka Czersk przyznał dwie żółte.

Jedenastka Czarnych Pruszcz nie skorzystała ze zmian. Drużyna Borowiaka Czersk również nie skorzystała ze zmian.