Cosmos Nowotaniec - FKS Stal II Mielec 4-1 (2-1). 1. kolejka IV ligi podkarpackiej

13 sierpnia odbył się mecz 1. kolejki IV ligi podkarpackiej pomiędzy drużynami Cosmosu Nowotaniec i Stal II Mielec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cosmosu Nowotaniec 4-1.

13 sierpnia  odbył się mecz  1. kolejki  IV ligi podkarpackiej pomiędzy drużynami Cosmosu Nowotaniec  i Stal II Mielec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cosmosu Nowotaniec 4-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Cosmosu Nowotaniec.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Cosmosu Nowotaniec nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Jesus Diaz.

Zawodnicy Stal II Mielec otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się David Poreba.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cosmosu Nowotaniec w 33. minucie spotkania, gdy Krystian Kalemba strzelił drugiego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jakub Osmola ze Stal II Mielec. Była to 34. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stal II Mielec: Konradowi Gucy w 57. i Mateuszowi Dudkowi w 59. minucie.

Drużyna Stal II Mielec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cosmosu Nowotaniec, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Nazarii Bohomaz.

W 75. minucie żółtą kartkę dostał Krystian Kardyś z drużyny Stal II Mielec.

Łukasz Piotrowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cosmosu Nowotaniec, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Krystian Kardyś ze Stal II Mielec na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 75. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Sędzia nie ukarał zawodników Cosmosu Nowotaniec żadną kartką, natomiast piłkarzom Stal II Mielec pokazał cztery żółte i jedną czerwoną.

Zespół Cosmosu Nowotaniec nie skorzystał ze zmian. Drużyna Stal II Mielec także nie skorzystała ze zmian.