Victoria Chróścice - Polonia Głubczyce 3-2 (0-0). 1. kolejka IV ligi opolskiej

13 sierpnia odbył się pojedynek 1. kolejki IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami Victorii Chróścice i Polonii Głubczyce. Starcie zakończyło się zwycięstwem Victorii Chróścice 3-2.

13 sierpnia  odbył się pojedynek  1. kolejki  IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami Victorii Chróścice  i Polonii Głubczyce. Starcie zakończyło się zwycięstwem Victorii Chróścice 3-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Victorii Chróścice wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Patryk Walkowicz.

Piłkarze Polonii Głubczyce nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W siódmej minucie gola wyrównującego strzelił Piotr Jamuła.

W 16. minucie kartką został ukarany Lukasz Rychlik, zawodnik Victorii Chróścice.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie Patryk Wojtasik dał prowadzenie swojej drużynie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bartoszowi Lisowskiemu i Sebastianowi Witce. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-1.

Zespół Polonii Głubczyce ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Victorii Chróścice, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 3-1 podwyższył Dastin Polok.

Między 85. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Victorii Chróścice oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Victorii Chróścice w 90. minucie spotkania, gdy Mateusz Gruszka strzelił czwartego gola.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Victorii Chróścice, a piłkarzom Polonii Głubczyce przyznał trzy.

Jedenastka Victorii Chróścice nie skorzystała ze zmian. Drużyna Polonii Głubczyce również nie skorzystała ze zmian.