Porawie Większyce - Skalnik Gracze 4-1 (0-0). 30. kolejka IV ligi opolskiej

14 maja odbyło się starcie 30. kolejki IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami Porawie Większyce i Skalnika Gracze. Mecz zakończył się zwycięstwem Porawie Większyce 4-1.

14 maja  odbyło się starcie  30. kolejki  IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami Porawie Większyce  i Skalnika Gracze. Mecz zakończył się zwycięstwem Porawie Większyce 4-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Porawie Większyce wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Porawie Większyce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Wojdanowski.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Michalowi Kramczynskiemu, piłkarzowi Skalnika Gracze.

Zespół Skalnika Gracze ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Porawie Większyce, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Michał Koc.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Jakubowi Dankowskiemu z jedenastki Porawie Większyce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tymoteusz Wojdanowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porawie Większyce, zdobywając kolejną bramkę w 60. minucie spotkania.

Zawodnicy Skalnika Gracze odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie bramkę pocieszenia zdobył Dawid Hareza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porawie Większyce w 88. minucie spotkania, gdy Patryk Linek strzelił czwartego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Porawie Większyce nie skorzystała ze zmian. Drużyna Skalnika Gracze również nie skorzystała ze zmian.