Ludowy Zespół Sportowy Starowice - Polonia Nysa 1-3 (0-0). 31. kolejka IV ligi opolskiej

21 maja odbyło się starcie 31. kolejki IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami LZS-u Starowice i Polonii Nysa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Polonii Nysa 3-1.

21 maja  odbyło się starcie  31. kolejki  IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami LZS-u Starowice  i Polonii Nysa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Polonii Nysa 3-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów zespół LZS-u Starowice wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Polonii Nysa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu LZS-u Starowice była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Polonii Nysa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Pisula.

W 28. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jakubowi Pietrakowskiemu, piłkarzowi LZS-u Starowice.

Zawodnicy LZS-u Starowice szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 30. minucie Kaique Augusto wyrównał wynik meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Polonii Nysa przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dającą prowadzenie bramkę dla drużyny Polonii Nysa zdobył Krzysztof Kulak.

W 42. minucie żółtą kartkę dostał Kaique Augusto z zespołu LZS-u Starowice. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 71. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Polonii Nysa i jedną drużynie przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kaique Augusto osłabiając drużynę LZS-u Starowice. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 42. minucie.

W 82. minucie żółtą kartką został ukarany Mateusz Nazar, zawodnik Polonii Nysa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 1-3 podwyższył Alan Majerski.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Drużyna LZS-u Starowice nie skorzystała ze zmian. Zespół Polonii Nysa także nie skorzystał ze zmian.