Żyrardowianka Żyrardów - Energia Kozienice 1-3 (1-0). 29. kolejka IV ligi mazow. II

W pojedynku 29. kolejki IV ligi mazow. II, który rozegrany został 21 maja, drużyna Żyrardowianki przegrała z Energią Kozienice 1-3 (1-0).

W  pojedynku 29. kolejki  IV ligi mazow. II, który rozegrany został 21 maja, drużyna Żyrardowianki przegrała  z Energią Kozienice  1-3 (1-0).

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Energii Kozienice wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Aliaksandrowi Akhramukowi z zespołu Żyrardowianki. Była to 15. minuta spotkania.

Maciej Nalej wywołał eksplozję radości wśród kibiców Żyrardowianki, strzelając gola w 18. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Żyrardowianki.

Piłkarze Energii Kozienice otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Michal Kucharczyk.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Energii Kozienice przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Adrian Nowosadko dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bartlomieja Nowaka z Energii Kozienice, a w 89. minucie Dominika Marusiaka z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik na 1-3 podwyższył Roman Skowronski.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Żyrardowianki, a piłkarzom Energii Kozienice przyznał jedną.

Jedenastka Żyrardowianki nie skorzystała ze zmian. Zespół Energii Kozienice również nie skorzystał ze zmian.