LKS Lubań Maniowy - Glinik Gorlice 3-1 (0-0). 3. kolejka IV ligi małopolskiej

W pojedynku 3. kolejki IV ligi małopolskiej, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Lubania Maniowego wygrała z Glinikiem Gorlice 3-1 (0-0).

W  pojedynku 3. kolejki  IV ligi małopolskiej, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Lubania Maniowego wygrała  z Glinikiem Gorlice  3-1 (0-0).

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Lubania Maniowego wygrał aż osiem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Lubania Maniowego nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kasperczyk.

Zawodnicy Glinika Gorlice otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 15. minucie Kacper Ostrowski wyrównał wynik meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Glinik Gorlice: Krzysztofowi Dąbrowskiemu w 23. i Lukaszowi Krzysztonowi w 27. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Chlipale z Lubania Maniowego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lubania Maniowego w 65. minucie spotkania, gdy Mateusz Pluta strzelił drugiego gola.

Jedenastka Glinika Gorlice ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Lubania Maniowego, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Piotr Bryja.

Między 72. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Lubania Maniowego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Zawodnicy Lubania Maniowego obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Lubania Maniowego nie skorzystała ze zmian. Drużyna Glinika Gorlice również nie skorzystała ze zmian.