Watra Białka Tatrzańska - KS Metal Tarnów 4-1 (0-0). 28. kolejka IV ligi małop. (ws)

W starciu 28. kolejki IV ligi małop. (ws), które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Białki Tatrzańskiej zwyciężyła z Metalem Tarnów 4-1 (0-0).

W  starciu 28. kolejki  IV ligi małop. (ws), które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Białki Tatrzańskiej zwyciężyła  z Metalem Tarnów  4-1 (0-0).

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Białki Tatrzańskiej wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Metalu Tarnów zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Białki Tatrzańskiej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adrian Ślęzak z Metalu Tarnów. Była to 27. minuta spotkania.

Lucjan Klisiewicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Białki Tatrzańskiej, strzelając gola w 29. minucie meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-0.

Drużyna Metalu Tarnów otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie Filip Baran wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Białki Tatrzańskiej w 60. minucie spotkania, gdy Daniel Wajsak zdobył drugą bramkę.

Drużyna Metalu Tarnów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Białki Tatrzańskiej, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie Lucjan Klisiewicz po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Mateusz Nowak z zespołu Metalu Tarnów.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-1 zdobył hat-tricka w 79. minucie Lucjan Klisiewicz.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Sędzia nie ukarał zawodników Białki Tatrzańskiej żadną kartką, natomiast piłkarzom Metalu Tarnów pokazał dwie żółte.

Drużyna Białki Tatrzańskiej nie skorzystała ze zmian. Jedenastka Metalu Tarnów również nie skorzystała ze zmian.