KS Promień Żary - MKS Czarni Żagań 0-2 (0-0). 30. kolejka IV ligi lubuskiej

W pojedynku 30. kolejki IV ligi lubuskiej, który rozegrany został 21 maja, drużyna Promienia Żary przegrała z Czarnymi Żagań 0-2 (0-0).

W  pojedynku 30. kolejki  IV ligi lubuskiej, który rozegrany został 21 maja, drużyna Promienia Żary przegrała  z Czarnymi Żagań  0-2 (0-0).

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Czarnych Żagań wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie żółtą kartkę otrzymał Jedrzej Kononowicz z drużyny Promienia Żary.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Kacper Floriańczyk, piłkarz Promienia Żary. Kacper Floriańczyk z Promienia Żary w 86. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 82. minucie.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Blazej Strugaru z Czarnych Żagań. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Maciejowi Kononowiczowi z Promienia Żary.

Zespół Promienia Żary ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Czarnych Żagań, strzelając kolejnego gola. Cztery minuty później Blazej Strugaru ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej szóstej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu Promienia Żary: Illii Bychkovowi i Bartlomiejowi Madei. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia nie ukarał zawodników Czarnych Żagań żadną kartką, natomiast piłkarzom Promienia Żary pokazał pięć żółtych i jedną czerwoną.

Drużyna Promienia Żary nie skorzystała ze zmian. Zespół Czarnych Żagań także nie skorzystał ze zmian.