Lewart Lubartów - KSG Chełm Kłos 3-2 (2-0). 6. kolejka IV ligi lubelskiej

18 maja odbyło się spotkanie 6. kolejki IV ligi lubelskiej pomiędzy drużynami Lewartu Lubartów i Kłosa Gmina Chełm. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lewartu Lubartów 3-2.

18 maja  odbyło się spotkanie  6. kolejki  IV ligi lubelskiej pomiędzy drużynami Lewartu Lubartów  i Kłosa Gmina Chełm. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lewartu Lubartów 3-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Lewartu Lubartów wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lewartu Lubartów w ósmej minucie spotkania, gdy Dawid Iskierka strzelił pierwszego gola.

Drużyna Kłosa Gmina Chełm ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Lewartu Lubartów, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie celnym strzałem popisał się Jakub Nieweglowski.

W 24. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Arturowi Rutkowskiemu z Kłosa Gmina Chełm. Artur Rutkowski z Kłosa Gmina Chełm w 25. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 24. minucie. W 39. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Pawelowi Mazurowi, piłkarzowi Kłosa Gmina Chełm.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Emilowi Poznanskiemu z drużyny Kłosa Gmina Chełm.

Zawodnicy Kłosa Gmina Chełm w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie bramkę kontaktową zdobył Jakub Rak.

W 64. minucie żółtą kartkę dostał Bartlomiej Koneczny, piłkarz Lewartu Lubartów.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-1 strzelił ponownie na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Jakub Nieweglowski.

W 68. minucie żółtą kartkę dostał Piotr Poznanski z Kłosa Gmina Chełm.

Lukasz Drzewicki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kłosa Gmina Chełm, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie pojedynku. Między 78. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Kłosa Gmina Chełm.

Zespołowi Kłosa Gmina Chełm zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Lewartu Lubartów.

Zawodnicy Kłosa Gmina Chełm otrzymali w meczu siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Lewartu Lubartów nie skorzystał ze zmian. Drużyna Kłosa Gmina Chełm także nie skorzystała ze zmian.