Górnik II Łęczna - GLTS Świdniczanka Świdnik Mały 1-5 (0-1). 5. kolejka IV ligi lubelskiej

W starciu 5. kolejki IV ligi lubelskiej, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Górnika II Łęczna przegrała wysoko ze Świdniczanką Świdnik 1-5 (0-1).

W  starciu 5. kolejki  IV ligi lubelskiej, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Górnika II Łęczna przegrała wysoko  ze Świdniczanką Świdnik  1-5 (0-1).

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Świdniczanki Świdnik.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Michal Zuber wywołał eksplozję radości wśród kibiców Świdniczanki Świdnik, zdobywając bramkę w 18. minucie spotkania.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Karol Pendel z Górnika II Łęczna. Była to 24. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Świdniczanki Świdnik.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michal Zuber ze Świdniczanki Świdnik.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Świdniczanki Świdnik w 55. minucie spotkania, gdy Michal Zuber zdobył trzecią bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę otrzymał Mateusz Pielach z zespołu Świdniczanki Świdnik.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Marcel Obroslak.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Świdniczanka Świdnik: Kamilowi Sikorze w 69. i Piotrowi Packowi w 77. minucie. Karol Pendel z Górnika II Łęczna w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 24. minucie.

Zawodnicy Świdniczanki Świdnik odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie Michal Zuber po raz czwarty pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-4.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 1-5 zdobył ponownie na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku Michal Zuber.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-5.

Piłkarze Górnika II Łęczna obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Górnika II Łęczna nie skorzystała ze zmian. Zespół Świdniczanki Świdnik również nie skorzystał ze zmian.