GLKS POM Iskra Piotrowice - BLKS Granit Bychawa 1-2 (0-1). 1. kolejka IV ligi lubelskiej II

13 sierpnia odbyło się spotkanie 1. kolejki IV ligi lubelskiej II pomiędzy drużynami POM Iskra Piotrowice i Granitu Bychawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Granitu Bychawa 2-1.

13 sierpnia  odbyło się spotkanie  1. kolejki  IV ligi lubelskiej II pomiędzy drużynami POM Iskra Piotrowice  i Granitu Bychawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Granitu Bychawa 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Granitu Bychawa wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Granitu Bychawa zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny POM Iskra Piotrowice była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Cezary Pecak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Granitu Bychawa, zdobywając bramkę w 23. minucie pojedynku.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Oliwierowi Drobikowi i Jakubowi Oronowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Granitu Bychawa.

W 66. minucie sędzia przyznał żółte kartki Jakubowi Nowakowi z POM Iskra Piotrowice oraz Szymonowi Cyrankiewiczowi z zespołu Granitu Bychawa.

Drużyna Granitu Bychawa długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 44 minuty, jednak zespół POM Iskra Piotrowice doprowadził do remisu. Gola strzelił Kamil Szabłowski. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Granit Bychawa: Danielowi Brzozowskiemu w 74. i Dawidowi Krawcowi w 76. minucie.

Piłkarze Granitu Bychawa odpowiedzieli strzeleniem gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu Cezary Pecak ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2.

Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom POM Iskra Piotrowice i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej piątej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Oliwier Drobik, tym samym drużyna Granitu Bychawa musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Granitu Bychawa, natomiast piłkarzom POM Iskra Piotrowice pokazał cztery żółte.

Zespół POM Iskra Piotrowice nie skorzystał ze zmian. Drużyna Granitu Bychawa także nie skorzystała ze zmian.