WKS Prosna Wieruszów - Zjednoczeni Stryków 1-4 (0-1). 21. kolejka IV ligi łódzkiej

18 maja odbyło się spotkanie 21. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy drużynami Prosnej Wieruszów i Zjednoczonych Stryków. Mecz zakończył się zwycięstwem Zjednoczonych Stryków 4-1.

18 maja  odbyło się spotkanie  21. kolejki  IV ligi łódzkiej pomiędzy drużynami Prosnej Wieruszów  i Zjednoczonych Stryków. Mecz zakończył się zwycięstwem Zjednoczonych Stryków 4-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Zjednoczonych Stryków wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Zjednoczonych Stryków zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Prosnej Wieruszów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Łukasz Mońka z Prosnej Wieruszów. Była to 36. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zjednoczonych Stryków w 39. minucie spotkania, gdy Kacper Figurski zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zjednoczonych Stryków.

Jedenastka Prosnej Wieruszów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Zjednoczonych Stryków, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie Kacper Figurski ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kontaktową bramkę dla drużyny Prosnej Wieruszów zdobył Emil Gleń.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mikołaja Dembińskiego ze Zjednoczonych Stryków, a w 83. minucie Arkadiusza Korpetę z drużyny przeciwnej.

Kamil Cupriak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zjednoczonych Stryków, strzelając kolejnego gola w 87. minucie spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie wynik ustalił Marcin Zimoń.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Prosnej Wieruszów, a zawodnikom Zjednoczonych Stryków pokazał jedną.

Jedenastka Prosnej Wieruszów nie skorzystała ze zmian. Drużyna Zjednoczonych Stryków także nie skorzystała ze zmian.