SLKS Start Pruszcz - KS Pomorzanin Toruń 3-2 (0-0). 28. kolejka IV ligi kuj.- pom.

W pojedynku 28. kolejki IV ligi kuj.- pom., który rozegrany został 21 maja, zespół Startu Pruszcz zwyciężył z Pomorzaninem Toruń 3-2 (0-0).

W  pojedynku 28. kolejki  IV ligi kuj.- pom., który rozegrany został 21 maja, zespół Startu Pruszcz zwyciężył  z Pomorzaninem Toruń  3-2 (0-0).

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Startu Pruszcz wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Startu Pruszcz w 12. minucie spotkania, gdy Dawid Duma strzelił pierwszego gola.

Zespół Pomorzanina Toruń ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Startu Pruszcz, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Olaf Wojtowicz.

Bartosz Czerwinski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Startu Pruszcz, strzelając kolejnego gola w 34. minucie meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 3-0.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dawida Orlickiego z Pomorzanina Toruń, a w 55. minucie Daniela Czarnowskiego z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Pomorzanina Toruń odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Jakub Sajda.

Między 65. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pomorzanina Toruń i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Pomorzanina Toruń zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Startu Pruszcz.

Piłkarze Startu Pruszcz otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Startu Pruszcz nie skorzystał ze zmian. Jedenastka Pomorzanina Toruń również nie skorzystała ze zmian.