ZKS Górnik Złotoryja - Sparta Grębocice 0-2 (0-1). 28. kolejka IV ligi dolnośl. (z)

21 maja odbyło się spotkanie 28. kolejki IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami Górnika Złotoryja i Sparty Grębocice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sparty Grębocice 2-0.

21 maja  odbyło się spotkanie  28. kolejki  IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami Górnika Złotoryja  i Sparty Grębocice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sparty Grębocice 2-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Górnika Złotoryja wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Sparty Grębocice zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Górnika Złotoryja była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Maksymilianowi Czerwikowi z zespołu Sparty Grębocice. Była to 23. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sparty Grębocice w 40. minucie spotkania, gdy Kamil Łętkowski strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sparty Grębocice.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Górnik Złotoryja: Marcinowi Franczakowi w 70. i Marcelowi Tupajowi w 85. minucie.

Zespół Górnika Złotoryja ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sparty Grębocice, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry Kamil Łętkowski po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

W tej samej minucie kartką został ukarany Marcin Kycej, piłkarz Sparty Grębocice. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Górnika Złotoryja nie skorzystał ze zmian. Jedenastka Sparty Grębocice również nie skorzystała ze zmian.