LKS Iskra Księginice - LKS Mewa Kunice 3-4 (1-1). 28. kolejka IV ligi dolnośl. (z)

21 maja odbyło się starcie 28. kolejki IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami Iskry Księginice i Mewy Kunice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mewy Kunice 4-3.

21 maja  odbyło się starcie  28. kolejki  IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami Iskry Księginice  i Mewy Kunice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mewy Kunice 4-3.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Mewy Kunice wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Mewy Kunice zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Iskry Księginice była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mewy Kunice w 33. minucie spotkania, gdy Aleksander Rokosz strzelił pierwszego gola.

Kacper Hilla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Iskry Księginice, zdobywając bramkę w 35. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marcin Kaczmarek z Mewy Kunice. Była to 44. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy Mewy Kunice odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie Aleksander Rokosz ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie celnym strzałem popisał się Metuk Ajebe.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 69. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mewy Kunice: Dorianowi Wachowi i Aleksandrowi Rokoszowi.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Iskry Księginice żadną kartką, natomiast zawodnikom Mewy Kunice przyznał trzy żółte.

Drużyna Iskry Księginice nie skorzystała ze zmian. Zespół Mewy Kunice również nie skorzystał ze zmian.