Klub Sportowy Łużyce Lubań - Granit Roztoka 4-2 (1-2). 28. kolejka IV ligi dolnośl. (z)

W starciu 28. kolejki IV ligi dolnośl. (z), które rozegrane zostało 21 maja, zespół Łużyc Lubań wygrał z Granitem Roztoka 4-2 (1-2).

W  starciu 28. kolejki  IV ligi dolnośl. (z), które rozegrane zostało 21 maja, zespół Łużyc Lubań wygrał  z Granitem Roztoka  4-2 (1-2).

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Łużyc Lubań wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Granitu Roztoka zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Łużyc Lubań była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wiktor Strzyzewski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Granitu Roztoka, zdobywając bramkę w 24. minucie pojedynku.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Łużyc Lubań w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie gola wyrównującego strzelił Damian Bojdzinski.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Mazurkiewicz.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Granit Roztoka: Przemyslawowi Grosiakowi w 60. i Damianowi Danajowi w 68. minucie.

Drużyna Łużyc Lubań wyrównała wynik meczu. Bramkę na 2-2 zdobył ponownie na osiem minut przed zakończeniem spotkania Damian Bojdzinski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łużyc Lubań w 88. minucie spotkania, gdy Damian Buzala strzelił trzeciego gola.

Jedenastka Granitu Roztoka ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Łużyc Lubań, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie Damian Buzala po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 4-2.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Arbiter nie ukarał zawodników Łużyc Lubań żadną kartką, natomiast piłkarzom Granitu Roztoka przyznał dwie żółte.

Jedenastka Łużyc Lubań nie skorzystała ze zmian. Drużyna Granitu Roztoka także nie skorzystała ze zmian.