GKS Prochowiczanka Prochowice - ZKS Górnik Złotoryja 3-0 (0-0). 1. kolejka IV ligi dolnośl. (z)

13 sierpnia odbył się pojedynek 1. kolejki IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami Prochowiczanki P. i Górnika Złotoryja. Mecz zakończył się zwycięstwem Prochowiczanki P. 3-0.

13 sierpnia  odbył się pojedynek  1. kolejki  IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami Prochowiczanki P.  i Górnika Złotoryja. Mecz zakończył się zwycięstwem Prochowiczanki P. 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Prochowiczanki P. wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Górnika Złotoryja zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Prochowiczanki P. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Wojciech Galas, Damian Miska z Prochowiczanki P..

Wysiłki podejmowane przez drużynę Prochowiczanki P. w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie Wojciech Galas dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Górnik Złotoryja: Mateuszowi Popardzie w 51. i Mykoli Maliutinowi w 53. minucie.

Drużyna Górnika Złotoryja ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Prochowiczanki P., strzelając kolejnego gola. W 69. minucie Wojciech Galas po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mateusz Dudzic osłabiając tym samym drużynę Górnika Złotoryja.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik na 3-0 podwyższył Adrian Wojcik.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Piłkarze Górnika Złotoryja obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Prochowiczanki P. nie skorzystał ze zmian. Drużyna Górnika Złotoryja także nie skorzystała ze zmian.