AKS Strzegom - Klub Sportowy Łużyce Lubań 1-2 (0-1). 1. kolejka IV ligi dolnośl. (z)

13 sierpnia odbyło się starcie 1. kolejki IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami AKS-u Strzegom i Łużyc Lubań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łużyc Lubań 2-1.

13 sierpnia  odbyło się starcie  1. kolejki  IV ligi dolnośl. (z) pomiędzy drużynami AKS-u Strzegom  i Łużyc Lubań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łużyc Lubań 2-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Łużyc Lubań.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu żółtą kartkę dostał Dawid Kusio z zespołu AKS-u Strzegom.

Damian Buzala wywołał eksplozję radości wśród kibiców Łużyc Lubań, strzelając gola w czwartej minucie starcia. W 14. minucie żółte kartki otrzymał Szymon Chmielowiec, Michal Zachaczewski z drużyny Łużyc Lubań.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Łużyc Lubań.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mateusz Miazga.

Między 59. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AKS-u Strzegom i dwie drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie Kamil Mlynarski dał prowadzenie swojej drużynie.

W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Michal Zachaczewski z drużyny Łużyc Lubań i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 14. minucie. W 90. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Michalowi Trzajnie, piłkarzowi Łużyc Lubań. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Kamil Sitek z Łużyc Lubań i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 83. minucie.

W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Jakub Białas, zawodnik AKS-u Strzegom. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bartłomiej Ziobro osłabiając tym samym drużynę AKS-u Strzegom. W tej samej minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Denisowi Wadzinskiemu z Łużyc Lubań.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek oraz dwie czerwone piłkarzom Łużyc Lubań, a zawodnikom AKS-u Strzegom przyznał pięć żółtych i jedną czerwoną.

Zespół AKS-u Strzegom nie skorzystał ze zmian. Drużyna Łużyc Lubań także nie skorzystała ze zmian.