Polonia-St. Świdnica - Lechia Dzierżoniów 1-3 (0-1). 23. kolejka IV ligi dolnośl.(ws)

25 maja odbył się pojedynek 23. kolejki IV ligi dolnośl.(ws) pomiędzy drużynami Polonia-St. Świdnicy i Lechii Dzierżoniów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Dzierżoniów 3-1.

25 maja  odbył się pojedynek  23. kolejki  IV ligi dolnośl.(ws) pomiędzy drużynami Polonia-St. Świdnicy  i Lechii Dzierżoniów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Dzierżoniów 3-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Lechii Dzierżoniów wygrał aż siedem razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Lechii Dzierżoniów zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Polonia-St. Świdnicy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lechii Dzierżoniów w 22. minucie spotkania, gdy Marcin Orłowski zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcinowi Orłowskiemu z zespołu Lechii Dzierżoniów. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lechii Dzierżoniów.

Między 59. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lechii Dzierżoniów i jedną drużynie przeciwnej. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kamil Sadowski osłabiając tym samym zespół Lechii Dzierżoniów.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damiana Kasprzaka, zawodnika Polonia-St. Świdnicy.

Marcin Orłowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lechii Dzierżoniów, strzelając kolejnego gola w 86. minucie pojedynku.

Drużyna Polonia-St. Świdnicy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 90. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jakub Białas.

Zespół Polonia-St. Świdnicy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Lechii Dzierżoniów, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Andrade Silva.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Lechii Dzierżoniów, natomiast zawodnikom Polonia-St. Świdnicy pokazał dwie żółte.

Zespół Polonia-St. Świdnicy nie skorzystał ze zmian. Drużyna Lechii Dzierżoniów także nie skorzystała ze zmian.