MZKS Lechia Dzierżoniów - Piast Żerniki Wrocław 3-0 (0-0). 28. kolejka IV ligi dolnośl.(ws)

21 maja odbyło się spotkanie 28. kolejki IV ligi dolnośl.(ws) pomiędzy drużynami Lechii Dzierżoniów i Piast Żerniki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lechii Dzierżoniów 3-0.

21 maja  odbyło się spotkanie  28. kolejki  IV ligi dolnośl.(ws) pomiędzy drużynami Lechii Dzierżoniów  i Piast Żerniki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lechii Dzierżoniów 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Lechii Dzierżoniów wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lechia Dzierżoniów: Jakubowi Chlipali w 37. i Jakubowi Knyrkowi w 40. minucie.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Michałowi Szewczykowi z zespołu Piast Żerniki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lechii Dzierżoniów w 62. minucie spotkania, gdy Marcin Orłowski strzelił pierwszego gola. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ihora Alantieva z Piast Żerniki, a w 78. minucie Mateusza Miazgę z drużyny przeciwnej.

Drużyna Piast Żerniki ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lechii Dzierżoniów, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 83. minucie Marcin Orłowski.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Andrade Silva, zawodnik Lechii Dzierżoniów.

W 90. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Marcin Orłowski z Lechii Dzierżoniów. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Lechii Dzierżoniów, a zawodnikom Piast Żerniki przyznał dwie.

Jedenastka Lechii Dzierżoniów nie skorzystała ze zmian. Zespół Piast Żerniki także nie skorzystał ze zmian.