MZKS Lechia Dzierżoniów - Foto-Higiena Gać 2-1 (0-1). 1. kolejka IV ligi dolnośl.(ws)

W starciu 1. kolejki IV ligi dolnośl.(ws), które rozegrane zostało 13 sierpnia, jedenastka Lechii Dzierżoniów wygrała z Foto-Higieną Gać 2-1 (0-1).

W  starciu 1. kolejki  IV ligi dolnośl.(ws), które rozegrane zostało 13 sierpnia, jedenastka Lechii Dzierżoniów wygrała  z Foto-Higieną Gać  2-1 (0-1).

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Lechii Dzierżoniów wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Foto-Higieny Gać w ósmej minucie spotkania, gdy Michał Hawryło strzelił pierwszego gola.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lechia Dzierżoniów: Wiktorowi Galubie w 18. i Dawidowi Wasilewskiemu w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Foto-Higieny Gać.

W 55. minucie kartkę dostał Jan Rytko z jedenastki Lechii Dzierżoniów.

Drużyna Lechii Dzierżoniów otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mikołaj Łazarowicz.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Michała Hawryłę, zawodnika Foto-Higieny Gać.

Mikołaj Łazarowicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lechii Dzierżoniów, strzelając kolejnego gola w 80. minucie pojedynku. W 86. minucie kartkę obejrzał Konrad Dobrowolski z Foto-Higieny Gać.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Piłkarze Lechii Dzierżoniów otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Lechii Dzierżoniów nie skorzystał ze zmian. Drużyna Foto-Higieny Gać także nie skorzystała ze zmian.