Bielawianka Bielawa - KS Piast Nowa Ruda 2-5 (0-0). 27. kolejka IV ligi dolnośl.(ws)

14 maja odbył się mecz 27. kolejki IV ligi dolnośl.(ws) pomiędzy drużynami Bielawianki Bielawa i Piast Nowej Rudy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Piast Nowej Rudy 5-2.

14 maja  odbył się mecz  27. kolejki  IV ligi dolnośl.(ws) pomiędzy drużynami Bielawianki Bielawa  i Piast Nowej Rudy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Piast Nowej Rudy 5-2.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Bielawianki Bielawa wygrał aż siedem razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Bielawianki Bielawa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników Bielawianki Bielawa strzelił Bartosz Tomkiewicz.

Zespół Piast Nowej Rudy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Artur Osicki.

Serhii Makarenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Piast Nowej Rudy, strzelając kolejnego gola w 26. minucie pojedynku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Michałowi Michalskiemu z Bielawianki Bielawa. Była to 37. minuta spotkania.

Drużyna Bielawianki Bielawa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Piast Nowej Rudy, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Artur Osicki ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-3.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-3.

W 57. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Bielawianki Bielawa Bartosz Paszkowski. W 58. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Bartoszowi Chabrowskiemu z drużyny Piast Nowej Rudy.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Italo Rocha.

W 69. minucie żółtą kartką został ukarany Dawid Keska, piłkarz Piast Nowej Rudy.

Zawodnicy Piast Nowej Rudy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Bartosz Chabrowski.

W 90. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Adrianowi Moraszowi, piłkarzowi Bielawianki Bielawa. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Chabrowski, tym samym zespół Piast Nowej Rudy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-5.

Zawodnicy Piast Nowej Rudy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Bielawianki Bielawa nie skorzystała ze zmian. Zespół Piast Nowej Rudy także nie skorzystał ze zmian.